vajinismus tedavisi ankara kitapları

Vajinismus haysiyetiyle ertelenmesi ve kaçınılması gereken sadece sorun haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki genişlik önemli eşeysel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin ancak tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanlış bilgiler, fiziksel sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini üstelik tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da cinsî partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve acı endişesiyle ‘aşk kasları’ bayağı verilen pelvik temel kaslarını kasarak ilişkiye bariyer olması ile oluşan, psikolojik kökenli müşterek eşeysel fonksiyon bozukluğudur. Kadın seksüel münasebet sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik aya kaslarını orada bir engel varmışçasına kasarak ilişkiye mahzur olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit natürel sebebi olduğuna, lakin altta yatan psikolojik sebeplerden en kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna belirti ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. cinsî ilişki sırasında tepke şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu hatta göl ayağı parmaklarına derecede yaygın aynı şekilde görülebilir. Tüm bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen seksüel bağlantı ile müteallik yerleşmiş bazen negatif düşünceler yüzünden kadın, bağ sırasında eşine müsaade veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, aşkın eş ifadesi olan cinsî yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya tarz açabilirken, kadında utanç ve suçluluk duygusuna illet olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok hususi tek konuşmada olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, yorgunluk duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin çocuk konusunda print yapmaları nedeniyle eş jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde seksüel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu özgü bir hayli müracaat hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı zaman geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir benzer mesele olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU tesirli OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik okunuşu nadiren okunuşu fiziki tamamlanmak gibi ikiye ayrılabilir. Nadir maddeye sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, mebiz kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun en sık görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. erdenlik zarının kutsi olması ve çocukluk çağından itibaren bikir zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, kimi kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe dolayısıyla vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin aynı tabu olması, eşeysel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hatalı cinsel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde burayı kontrol et hayli politik nedenlerdir. Ülkemizde dinç kızların çoğu kızlık zarının patlayacağı, çok aşkın acı çekeceği, fazla ziyade kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler göre olduğu, eşeysel ezgi duymanın ayıp, yasak, sorumluluk olduğu gibi yanlış bilgilere sahiptir. Bu yanlış bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini ispatlama isteği de eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zoraki evlendirilme, bağ ve evlilik problemleri, eşe karşı duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü kaybetme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus özellikle bulunmak gibi birçok psikolojik sorunlara sebep olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *